Terug naar WS homepage

Om deze website volledig te bekijken moet u een nieuwe Flash player downloaden.
Hetgeen u hieronder ziet is slechts een plaatsvervanger voor de echte navigatie.

Publiciteit

Fort Amsterdam

Fort Amsterdam

Creative Learning Lab

Creative Learning Lab

City Ragas

City Ragas

Self City

Self City

Pilot Jij en je Wijk

Studie naar Games Atelier

Publicatie over Frequentie 1550

CineGrid wint prijs

Games Atelier lancering

SpinAward voor Frequentie 1550

Het Geheugenhuis

Fort Amsterdam met succes gespeeld

Games Atelier opnieuw studieonderwerp

Nederlandse CineGrid Exchange

Onderwijs

Cultuur

Locative

Narrative

Creative Research

Nieuws
Berichten uit de Society en wijde omtrek

The Island: cultureel uitwisselingsproject

In 2009 is het 400 jaar geleden dat Henry Hudson naar de Nieuwe Wereld reisde. Het was het startpunt van de Nederlands-Amerikaanse relatie.

Ter gelegenheid hiervan ontwikkelen Creative Learning Lab / Waag Society en het John Adams Institute het educatieve project The Island. Doel is de historische band tussen Nederland en de Verenigde Staten voor middelbare scholieren visueel zichtbaar te maken en dit opnieuw te laten beleven.

The Island zal een spannende zoektocht zijn in meerdere 'afleveringen', waarbij de spelers in New York en Amsterdam samen opdrachten moeten maken om verder te komen. Via mobiele technologieën en een online spelplatform participeren scholieren in een gezamenlijke speurtocht naar informatie en verhalen op straat. Na afloop kunnen zij dit direct met elkaar delen. Het doel van dit spel is dat Amerikaanse en Nederlandse scholieren over hun gedeelde geschiedenis leren op een digitale, interactieve en innovatieve manier die aansluit aan hun hedendaagse interesses. Het spel biedt ook de middelen om een interculturele dialoog te starten over de historische thema’s die hen binden.

In juni 2008 organiseerde Waag Society tijdens het New Yorkse Come Out & Play festival al in dit kader de game Fort Amsterdam, waarbij spelers in de huid kropen van koloniale Britten, Nederlanders en Native indianen in een GPS adventure om de strijd om Fort Amsterdam. De Nederlandse geschiedenis van New York kwam tot leven juist op die plekken waar ze ook echt plaats vond, daar in het zuiden van Manhattan.

Het ligt in de bedoeling dat het project van september 2009 tot februari 2010 wordt uitgevoerd op scholen in Amsterdam en New York. Er zullen ten minste drie Nederlandse en drie Amerikaanse scholen aan het project deelnemen.

Mobiele versie Waagsite

De website van Waag Society is nu ook op de mobiele telefoon te bekijken, via mobile.waag.org. De afgelopen weken is de HTML van de website door ontwikkelaar Taco van Dijk geschikt gemaakt om bekeken te worden op mobiele clients.

Self City wearables

In het Fablab is gewerkt aan vier verschillende scenario's voor draagbare toepassingen binnen het Self City project van Waag Society en partners.

Oproep voor verhalen slavernijverleden

Kortgeleden is Waag Society met het Koninklijk Instituut voor de Tropen een nieuw project gestart rond het Nederlands slavernijverleden onder de titel Madretsma. Voor het project verzamelt Waag Society verhalen over het Amsterdams slavernijverleden.

Eben Bayer wint Green Challenge

De PICNIC Green Challenge prijs is gewonnen door Eben Bayer (USA, 23 jaar oud), die een groene vorm van isolatiemateriaal heeft bedacht, gebaseerd op organisch afval bewerkt door schimmels, genaamd Greensulate Bayer.

Rituelen artikel in Archievenblad

In het Archievenblad (een uitgave van de Vereniging van Archivarissen) van september 2008 staat een uitgebreid artikel over het project Rituelen, Erfgoed op locatie, dat Waag Society in samenwerking met Erfgoed Nederland heeft uitgevoerd.

Fablab 2x per week open

Goed nieuws over het Waag Society Fablab dat op de derde verdieping in Pakhuis de Zwijger is ingericht. Het Fablab is weer open voor het publiek op dinsdag en donderdag om er (na afspraak) gratis dingen te komen maken.

Publicatie Wereld als leeromgeving

Tijdens de PICNIC YOUNG Special 'Any Time Any Place Learning' de publicatie 'De wereld als leeromgeving' verschenen, uitgegeven door het Creative Learning Lab in samenwerking met Surfnet, Kennisnet en de Universiteit van Amsterdam.

Videoverslag Rituelen

Op 9 augustus werd een publiekspilot gehouden in het kader van het pilot project Rituelen met Erfgoed Nederland, waarin mensen worden verleid hun eigen verhaal te vertellen over hun persoonlijke religieus erfgoed en eigen rituelen.

Teylers Betalab klaar voor gebruik

Het Teylers Betalab in Haarlem, dat wordt onderbracht in een voormalig observatorium in de tuin van het Teylers Museum, nadert inmiddels zijn voltooiing.

< Vorige 10 Volgende 10 >